hast
11 بهمن 1401 - 18:24

اولین همایش ملی استعدادیابی و حمایت از ایتام سیستان وبلوچستان برگزار می‌شود

سرپرست معاونت حقوق عامه دادستانی مرکز سیستان و بلوچستان از برگزاری اولین همایش ملی استعدادیابی، توانمند سازی و حمایت اجتماعی-قضایی از ایتام و محجورین در سیستان وبلوچستان خبر داد.

ابوالفضل احمدزاده امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در زاهدان اظهار داشت: بنا بر ابلاغ معاونت قضایی در پیگیری حقوق عامه و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه و به منظور هم افزایی، ارتقاء سطح کیفی خدمات با استفاده از ظرفیت سایر دستگاه ها، این همایش برای نخستین بار در کشور همزمان با روز میلاد امیرالمومنین(ع) حضرت علی ابن ابیطالب(ع) توسط کمیته امداد امام خمینی(ره) و دادستانی های کل کشور برگزار می شود.

وی افزود: در هر استان مدیرکل کمیته امداد و دادستان مرکز استان مشترکاً به عنوان دبیر اجرایی همایش تعیین شده اند که امور اجرایی و هماهنگی های لازم را با دستگاه های ذیربط انجام خواهند داد. 

به گفته احمدزاده؛ قرار است استعدادهای برتر در زمینه های تحصیلی، فرهنگی و قرآنی، ادبی هنری و ورزشی از میان ایتام و محجورین تحت پوشش مشترک کمیته امداد و دوایر سرپرستی دادسراها شناسایی، انتخاب و مورد حمایت و تقدیر قرار بگیرند. 

وی تاکید کرد: انتظار می رود این همایش نقطه آغازی برای برگزاری بهتر با شاخص های کیفی افزون‌تر به ویژه فراخوان مقاله، واکاوی ابعاد موضوعی به صورت تطبیقی در سایر نظام های حقوقی، روانشاختی، اجتماعی، حمایتی و... در آینده باشد.

سرپرست معاونت حقوق عامه دادستانی مرکز استان با اشاره به اینکه طی سال‌های گذشته دادستانی حمایت های متعددی از ایتام و خانواده های نیازمند داشته است خاطرنشان کرد: امیدواریم با همکاری همه دستگاه ها و نهادها این همایش هر ساله و با قوت بیشتری برگزار شود.

پایان پیام/3139

منبع: فارس
شناسه خبر: 1010889