hast
11 بهمن 1401 - 13:44

لازمه توسعه صنعت و پیشرفت اقتصادی پیوند دانشگاه و صنعت است

استاندار استان مرکزی گفت: باید تلاش‌های مضاعفی در پیوند دانشگاه و صنعت صورت بگیرد تا استان به هاب انرژی تبدیل شود و جایگاه خود را توسعه دهد؛ در واقع لازمه توسعه صنعت و پیشرفت اقتصادی پیوند دانشگاه و صنعت است.

به گزارش خبرگزاری فارس از اراک فرزاد مخلص الائمه امروز با بیان اینکه انقلاب اسلامی در طول عمر خود با انواع دشمنی دشمنان روبرو بوده اظهار کرد: علیرغم تحریم های ظالمانه، جنگ نرم و جنگ اقتصادی دشمنان، اما انقلاب اسلامی به دهه پنجم خود نزدیک و به دستاوردهای عظیم و ارزشمندی دست پیدا کرده است.

وی افزود:  انگیزه و مقصد اسلامی و اجتماع و وحدت مردم عاملی مهم است و تا زمانی که همراهی همه اقشار با همه سلیقه هم سو باشد قطعا این همدلی و اجتماع مسیر انقلاب اسلامی خواهد بود.

استاندار استان مرکزی بیان کرد: با وجود همه تلاش‌های دشمنان اما جمهوری اسلامی در همه زمینه های علم و فناوری، اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، دفاعی و امنیتی پیشرفت کرده و امروز حوزه نفوذ ایران به برکت امام در این حوزه‌های هزاران کیلومتر به سمت جلو حرکت کرده است.

مخلص الائمه با اشاره به مساحت استان مرکزی خاطرنشان کرد: مرکزی استان پهناوری نیست اما  ظرفیت صنعتی بالایی دارد و پایگاه فعالیت صنایع سنگین کشور محسوب می شود.

وی با بیان اینکه مرکزی در تنوع تولیدات صنعتی در رتبه نخست قرار دارد اضافه کرد: شهرستان اراک قطب صنایع نفت، گاز و پتروشیمی و صنایع نیروگاهی است؛ استان مرکزی با تلاش‌های صنعتگران و متخصصین، به حوزه صنایع هسته ای نیز ورود و در این راه موفقیت‌هایی نیز کسب کرده است.

استاندار استان مرکزی تاکید کرد: باید تلاش‌های مضاعفی در پیوند دانشگاه و صنعت صورت بگیرد تا استان به هاب انرژی تبدیل شود و جایگاه خود را توسعه دهد؛ در واقع لازمه توسعه صنعت و پیشرفت اقتصادی پیوند دانشگاه و صنعت است.

در حال به روزرسانی...

منبع: فارس
شناسه خبر: 1009852